Lëndohen 30 nxënës në një aksident afër Kërçovës

Postuar: 14:45 / 14.11.2017

Rreth 30 nxënës janë lënduar në aksidentin rrugor që ndodhi në mëngjes rreth orës 7:30 në rrugën Demir Hisar – Kërçovë.

Pos nxënësve, lëndime ka pësuar edhe shoferi i autobusit Z.S. 49 vjeçar.

Të lënduarit janë dërguar në Qendrën klinike në Manastir ku u është dhënë ndihmë mjekësore, shkruan arbresh.info.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur si pasojë e përplasjes së autobusit dhe fugonit me targa nga manastiri, i drejtuar nga S.S. (56) nga Krusheva.

Komunikacioni nuk ka qenë në ndërprerje dhe është realizuar ekspertizë në vendin e ngjarjes, raportojnë mediat në Maqedon./InfoKomuna/

Komente: 0 Shkodër, qindra banesa nën ujë 11:48 / 23.03.2018 Bashkia e Shkodrës ka dhënë informacion mbi situatën e krijuar nga përmbytjet në kryeqendrën e veriut.
Komente: 0 Alarmohet Ulqini, pret 200-300 litra reshje për metër katror 15:32 / 16.03.2018 Kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu para Shtabit të Emergjencave paraqiti të dhënat nga mbledhja paraprake që kishte në Podgoricë në Ministrinë e Brendshme, respektivisht në takimin e Shtabit operativ ku është thënë se duke filluar nga sot deri ditën e...