Rama prezanton unazën e re të Tiranës

Postuar: 10:38 / 09.09.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë me pamje të Unazës së Re të Tiranës që është hapur sot duke lidhur shumë më shpejt dy zona të mëdha të qytetit.

Sipas Ramës, kjo urë lidhë Njësinë 5 me Kombinatin, si dhe lehtëson trafikun e automjeteve në aksin Durrës-Tiranë-Elbasan.

“Punimet e kryera me standardet më të mira evropiane përfshijnë 3 kalime këmbësorësh nga zona e Kristalit në Selitë, ashensor për PAK në mbikalim, si dhe 12 hyrje-dalje”, ka shkruar ai në facebook

Komente: 0 Shkup: Protestë kundër propozim-legjislacionit për gjuhën shqipe 09:40 / 14.09.2017 Më se 100 vetë janë tubuar mbrëmë para Parlamentit të Maqedonisë për të protestuar kundër propozim-legjislacionit për zgjerimin e përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe në gjithë Maqedoninë, derisa ligjvënësit e kanë filluar debatin për...