Veliaj paralajmëron lokalet që hedhin mbeturinat në rrugë

Postuar: 16:50 / 09.01.2018

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, paralajmëron për gjoba lokalet që hedhin plehrat në rrugë.

Ndonëse ka mjaft biznese të tilla luksoze në qendër të Tiranës, vijojnë që të hedhin qeset në rrugë, vetëm pak metra larg koshit.

“E dashur Kafe te “Myslym Shyri”. Të lutem kupto që jemi kail dhe t’i hapim qeset e plehrave hedhur rrëzë pemëve për të zbuluar kush i hedh! Sot fituat një gjobë dhe humbët disa klientë. Askush nuk do ta pijë kafen në ambient të bukur, por me sjellje të shëmtuar”, tha Veliaj.

Pavarësisht masave të vazhdueshme të marra nga Bashkia e Tiranës, kjo situatë kërkon padyshim edhe kontributin e qytetarëve në këtë drejtim.

Komente: 0 "The Telegraph": Tirana mes 10 qyteteve më me diell në Evropë 16:20 / 16.01.2018 Ndërkohë që dielli bëhet më i dëshiruar për shkak të mungesës së tij gjatë muajve të dimrit, normalisht do të kërkoni një vend me më shumë ndriçim, shkruan e përditshmja britanike “The Telegraph” në një artikull ku rendit 10...
Komente: 0 Tiranë: 90 mln euro për hekurudhën Tiranë-Durrës-Rinas 12:57 / 17.01.2018 Ministria e Transporteve ka vendosur të rikthejë stacionin e trenit në Tiranë, pasi zhvendosja e tij në Kashar ka ulur në mënyrë dramatike numrin e udhëtarëve. Projekti është pjesë e hekurudhës Durrës-Tiranë.