Bashkimi e do fitoren e dytë

PrizrenPostuar: 13:25 / 05.12.2017

Bashkimi do ta kërkojë sonte fitoren e dytë për këtë sezon në Ligën Ballkanike.

Skuadra prizrenase do të përballet me ekipin BC Akademik Bultex 99, në ndeshjen që do të zhvillohet në palestrën e sporteve “Sezai Surroi” në Prizren dhe që do të fillojë në orën 19:30, shkruan “Zëri”.

Ekipi portokalli momentalisht gjendet në pozitën e gjashtë në tabelë me një fitore e dy humbje, duke grumbulluar katër pikë.

Një fitore eventuale mund t’ia shtojë gjasat për ta kaluar fazën e grupeve.

Komente: 0 Flamurtari e Vëllaznimi kanë rastet e fundit për të mbetur në elitë 09:49 / 23.05.2018 Stadiumi i qytetit në Drenas për dy ditë rresht do t'i mbajë dyert e hapura. Në "Rexhep Rexhepi" sot dhe nesër do të luhen dy ndeshje barazhi ku do të vendoset për dy skuadrat që do të luajnë stinorin e ardhshëm në Superligë, shkruan sot Koha Ditore.
SuharekëKomente: 0 Nis ndërtimi i tri terreneve sportive në Suharekë 11:11 / 24.05.2018 Në ambientet e Shkollave fillore të Peqanit, Sllapuzhanit dhe Buzhalës, do të ndërtohen dhe rregullohen terrenet sportive për nxënësit dhe rininë e këtyre fshatrave.
Komente: 0 Haradinaj mbështetë notarët në garat e tyre ndërkombëtare 12:59 / 21.05.2018 Organizimi në Kosovë, i Kampionatit Botëror të Notit për Personat me Sindromën Down, është një nga ngjarjet më të mira që ka ndodhur në fushën e sportit. Për herë të parë Kosova po bëhet nikoqir i notarëve nga e gjithë bota. Kështu tha...