Besa bën hapin e madh

Postuar: 11:37 / 04.09.2017

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas ka bërë hapin e madh për të kaluar rrethin e parë të Kupës së EHF-së, që është niveli i dytë i garave evropiane.

Besa të dielën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë fitoi me tetë gola dallim, 29:21, ndaj Beykozit turk.

Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në Turqi, por një epërsi prej tetë golave nga ndeshja e parë do t'ua bëjë pejanëve udhëtimin më të lehtë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Gjithsesi fitorja nuk është garanci që Besa do të kalojë raundin, ndonëse është në rrugën e duhur për të bërë këtë.

Ekipi pejan, që drejtohet nga Arben Muqolli, herët ka krijuar epërsi që vetëm është rritur me kalimin e kohës. Pjesa e parë u mbyll 14:9 për Besën, ndërsa më pas epërsia shkoi deri në tetë gola.

SuharekëKomente: 0 Nis ndërtimi i tri terreneve sportive në Suharekë 11:11 / 24.05.2018 Në ambientet e Shkollave fillore të Peqanit, Sllapuzhanit dhe Buzhalës, do të ndërtohen dhe rregullohen terrenet sportive për nxënësit dhe rininë e këtyre fshatrave.
FerizajKomente: 0 Aliu mbështet fushatën “Për Ferizajn në Superligë” 16:21 / 21.05.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu paraditen e sotme ka pritur përfaqësuesit e Tifozerisë “Ujqit” në kuadër të fushatës për rikthimin e Klubit të Futbollit “Ferizaj” në Superligën e Kosovës.
Komente: 0 Mijëra fëmijë shënuan Ditën Olimpike 12:08 / 25.05.2018 Rreth 5 mijë fëmijë të lindur në vitin e Pavarësisë së Kosovës, 2008, kanë shënuar sot Ditën Olimpike 2018. Aktiviteti kryesor u mbajt në Prishtinë, ku morën pjesë rreth 2 500 fëmijë. Ata vrapuan nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te Teatri.
Komente: 0 Haradinaj mbështetë notarët në garat e tyre ndërkombëtare 12:59 / 21.05.2018 Organizimi në Kosovë, i Kampionatit Botëror të Notit për Personat me Sindromën Down, është një nga ngjarjet më të mira që ka ndodhur në fushën e sportit. Për herë të parë Kosova po bëhet nikoqir i notarëve nga e gjithë bota. Kështu tha...