Eliminohet edhe Akil Gjakova

Postuar: 11:13 / 30.08.2017

Akil Gjakova është eliminuar në rundin e dytë të Kampionatit Botëror të Xhudos.

Përfaqësuesi i Kosovës kaloi në rundin e dytë pas fitores ndaj spanjollit Javier Ramirez.

Megjithatë, Gjakova u eliminua në rundin e dytë në duelin ndaj xhudistit nga Azerbajxhani, Rustam Orujov.

Akili Gjakova garoi për medalje në kategorinë 73 kilogramë.

Komente: 0 Stadiumi i Zhurit me standarde të UEFA-së dhe FIFA-së 16:32 / 14.11.2017 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, qëndroi për një vizitë në qytetin e Prizrenit. Në kuadër të kësaj vizite ministri Gashi inspektoi punimet të cilat janë duke u zhvilluar në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi” në Prizren si dhe...
GjakovëKomente: 0 Java në superligë nis me derbin në Gjakovë 09:54 / 17.11.2017 Trajneri i Vëllaznimit, Ismet Munishi, pak ka folur për ndeshjen që do ta zhvillojë skuadra e tij të premten (sot, 13:00) kundër Gjilanit në Gjakovë, shkruan sot Koha Ditore.