Eliminohet edhe Akil Gjakova

Postuar: 11:13 / 30.08.2017

Akil Gjakova është eliminuar në rundin e dytë të Kampionatit Botëror të Xhudos.

Përfaqësuesi i Kosovës kaloi në rundin e dytë pas fitores ndaj spanjollit Javier Ramirez.

Megjithatë, Gjakova u eliminua në rundin e dytë në duelin ndaj xhudistit nga Azerbajxhani, Rustam Orujov.

Akili Gjakova garoi për medalje në kategorinë 73 kilogramë.

PejëKomente: 0 Peja organizon Ditën Ndërkombëtare Olimpike 12:05 / 25.05.2018 Komuna e Pejës në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës me rastin e Ditës Olimpike Ndërkombëtare kanë organizuar vrapimin e fëmijëve në qendër të qytetit të Pejës.
Komente: 0 Flamurtari e Vëllaznimi kanë rastet e fundit për të mbetur në elitë 09:49 / 23.05.2018 Stadiumi i qytetit në Drenas për dy ditë rresht do t'i mbajë dyert e hapura. Në "Rexhep Rexhepi" sot dhe nesër do të luhen dy ndeshje barazhi ku do të vendoset për dy skuadrat që do të luajnë stinorin e ardhshëm në Superligë, shkruan sot Koha Ditore.