FerizajKomente: 0 Aliu mbështet fushatën “Për Ferizajn në Superligë” 16:21 / 21.05.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu paraditen e sotme ka pritur përfaqësuesit e Tifozerisë “Ujqit” në kuadër të fushatës për rikthimin e Klubit të Futbollit “Ferizaj” në Superligën e Kosovës.
FerizajKomente: 0 KOK-u dhe komuna diskutojnë për Ligjin për Sponsorizimin e Sportit 11:34 / 03.05.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, i shoqëruar nga nënkryetari Naim Ferati dhe drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Xhemile Murati, kanë pritur në një takim presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës Besim Hasanin me bashkëpunëtoret e tij.
FerizajKomente: 0 KF Ferizaj synon rikthimin në Superligën e Kosovës 09:29 / 23.08.2017 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa, gjatë ditës së mërkurë ka pritur në një takim përfaqësuesit e klubit të futbollit “Ferizaj”, pak ditë para fillimit të kampionatit të Ligës së parë të Kosovës në futboll.
FerizajKomente: 0 Mbahen garat e ndërkombëtare të çiklizimit në Ferizaj 13:12 / 18.08.2017 Çiklistë të shumtë vendorë e ndërkombëtarë janë tubuar sot në Ferizaj për të filluar nga këtu garën e çiklizmit e cila po mbahet për të 17 –tën herë me radhë e emërtuar si “Tour de Kosova”.
FerizajKomente: 0 Ndërtohen 5 fusha sportive në disa fshatra të Ferizajt 15:43 / 22.06.2017 Të rinjtë e fshatit Sazli sot kishin ditë të gëzuar nga se për ta ka filluar një projekt atraktiv që do t’ua përmirësoje kushtet për t’u marrë me aktivitete sportive, transmeton InfoKomuna.
FerizajKomente: 0 Në Ferizaj filloi punën akademia e hendbollit 13:43 / 26.04.2017 Në këtë ceremoni morri pjesë kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa, drejtori i drejtorisë së kulturës, rinisë dhe sportit Naim Ferati, por edhe drejtues të Federatës së Kosovës në Hendboll.
FerizajKomente: 0 Kryetari Svarqa priti talentin e ri të futbollit Andi Zeqirin 21:45 / 27.12.2016 Objektivi im është që të luaj në ekipin e parë të Juventusit. Që nga mosha15 vjeçe kam luajtur me ekipin e Lozanës, në ligën e dytë, e tani ky ekip është në ligën e parë. Kam luajtur shumë lojë në Lozanë, ndërsa aktualisht jam...