GjakovëKomente: 0 Java në superligë nis me derbin në Gjakovë 09:54 / 17.11.2017 Trajneri i Vëllaznimit, Ismet Munishi, pak ka folur për ndeshjen që do ta zhvillojë skuadra e tij të premten (sot, 13:00) kundër Gjilanit në Gjakovë, shkruan sot Koha Ditore.
GjakovëKomente: 0 Mbahen garat e kërcimeve nga Ura e Fshejtë në Gjakovë 09:03 / 24.07.2017 Sot në Gjakovë është mbajtur edicioni i 67 zyrtar i kërcimeve në ujë nga "Ura e Fshejtë", e cila këtë vit është organizuar me dedikim post mortum për tre kërcyesit e dalluar Ali Podrimja (Italiani), Besim Mulliqi dhe Sali Riza Gërqina.
GjakovëKomente: 0 Nis organizimi për "Maratonën e Malësisë së Gjakovës" 17:32 / 13.09.2016 Kanë filluar përgatitjet e maratonës “Maratona e Malësisë së Gjakovës” e cila ka për slogan “Të vrapojmë për natyrën” që është organizim i komunës së Gjakovës dhe Federatave të Atletikës së Kosovës e...
GjakovëKomente: 0 Çiklistët në Gjakovë nderojnë Gjylgjyzare Xharavinën 16:12 / 25.04.2016 Nën patronatin e komunës së Gjakovës dhe me organizim të klubit të çiklizmit “Vëllaznimi”, është mbajtur sot memoriali i dytë në çiklizëm malor – Mounten Bike, në nderim të ish-asambleistes gjakovare Gjylgjyzare Xharavina – Zarushi, e cila e pati...
GjakovëKomente: 0 Komuna e Gjakovës përkrah volejbollistët e “Vllaznimit” 12:47 / 19.04.2016 Kryetarja e komunës së Gjakovës Mimoza Kusari – Lila, e ka vizituar klubin e volejbollit “Vllaznimi”, klub i cili është riaktivizuar në kategorinë e meshkujve dhe të femrave pas një pauze 11 vjeçare.