GjilanKomente: 0 Uta Ibrahimi shpalos logon e Gjilanit në Lhotse 10:51 / 21.05.2018 Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar Uta Ibrahimin për suksesin e radhës në misionin e saj në ngjitjen në majën Lhotse me një lartësi mbidetare prej 8 mijë e 516 metra, e cila është maja e katërt më e larta në botë.
GjilanKomente: 0 Gjilani vlerëson lartë Ligjin për Sponsorizime 11:40 / 13.04.2018 Komiteti Olimpik i Kosovës në krye me Besim Hasanin ka mbajtur sot takim informues me komunitetin e biznesit dhe klubet sportive lidhur me përfitimet nga Ligji për Sponzorizime në sporte.
GjilanKomente: 0 FIFA e bën Gjilanin me dy stadiume ndihmëse 15:54 / 23.01.2018 Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me financim të organizatës më të madhe të futbollit FIFA, do t’i ndërtoj dy stadiume ndihmëse në Gjilan.
GjilanKomente: 0 Ndahen 6.2 milionë euro për stadiumin e qytetit në Gjilan 11:37 / 24.10.2017 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sikur që kishte paralajmëruar ditë më parë, ka nënshkruar sot kontratën për realizimin e projektit të stadiumit të qytetit, investim ky që kap vlerën e përgjithshme prej 6.2 milionë euro. “Gjilani ka traditë...
GjilanKomente: 0 Ndahen 3.8 milionë euro për infrastrukturën sportive në Gjilan 10:09 / 11.07.2017 Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim drejtorin për sport në kuadër të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ibër Alaj, me të cilin kanë diskutuar për implementimin e projekteve të përbashkëta.
GjilanKomente: 0 Gjilani prezanton projektin për rindërtimin e stadiumit të qytetit 08:51 / 24.03.2017 Komuna e Gjilanit ka prezantuar projektin final të rindërtimit të stadiumit të qytetit të kapacitetit prej 10 mijë ulëseve, i cili u vlerësua si vepër e madhe arkitektonike. Gjatë prezantimit të projektit, kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se puna e madhe që kanë...
GjilanKomente: 0 Gara Ballkanike e Atletikës së shpejti zbret në Gjilan 17:34 / 15.03.2017 Gara Ballkanike e Atletikës do të mbahet sivjet në Komunën e Gjilanit, në të cilën do të përfshihen të gjitha shtetet e Ballkanit. Kjo u bë e ditur sot pas takimit që kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, zhvilloi me nënkryetarin e Federatës Europiane të Atletikës,...
GjilanKomente: 0 Gjilani organizon manifestimin ndërkombëtar në atletikë "Gjilani 2017" 15:47 / 10.03.2017 Komuna e Gjilanit, nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës, Lutfi Haziri, në bashkëpunim me Federatën e Atletikës së Kosovës dhe Shoqatën e Pedagogëve të Sportit Shkollor, do të organizoj në kuadër të shënimit të pranëverës studentore të...