GllogocKomente: 0 Drenasi organizon krosin komunal pranveror 16:36 / 21.04.2017 Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport, përkatësisht sektori i sportit ne bashkëpunim me Drejtorinë Komunale të Arsimit dhe shkollat e Komunës së Drenasit, kanë mbajtur të premten krosin 2017 i cili është mbajtur në stadiumin sintetik.
GllogocKomente: 0 Kujt i frikësohet Feronikeli 12:06 / 26.12.2016 Kampioni në fuqi, Feronikeli nga Drenasi, tani për tani vlerësohet si nga ekipet që mund ta mbrojë titullin dhe sipas disa njohësve së bashku me Prishtinën, konsiderohen si ndër favoritët, por edhe Trepça ’89 dhe Llapi, janë me të njëjtat gjasa, sepse nuk janë...
GllogocKomente: 0 Feniksi kalon në raundin Elitë të "UEFA Cup" 14:55 / 14.10.2016 Kampioni i Kosovës në futsall, Feniksi, ka kaluar në Raundin Elitë të “UEFA Futsall Cup”, pasi ka mposhtur Tbilisi State University me rezultat 7 me 3.
GllogocKomente: 0 Feniksi kërkon raundin elitë të "Championsit" 12:23 / 11.10.2016 Lojtarët e klubit të futsalit Feniks do të kenë një javë tjetër të ngarkuar, me shpresë se ajo do të përfundojë si java e tretë e gushtit - me kualifikim në raundin tjetër.
GllogocKomente: 0 Prishtina mund për herë të dytë Feronikelin 19:06 / 24.09.2016 Prishtina ia ka shkaktuar humbjen e dytë brenda një muaji Feronikelin, duke mposhtur këtë herë 1:0 në kryendeshjen e javës 6 të Vala Superligës, të luajtur në Drenas.
GllogocKomente: 0 Mbahet krosi komunal pranveror [Foto] 14:52 / 22.04.2016 Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport, në bashkëpunim me Drejtorinë Komunale të Arsimit dhe shkollat, kanë mbajtur krosin komunal pranveror 2016 në stadiumin sintetik në kushte ideale për mbajtje të krosit, ku morën pjesë 19 shkolla fillore dhe dy shkolla të mesme të...