Komente: 0 Reprezentuesit e presin me padurim ndeshjen me Maltën 11:35 / 09.10.2018 Në hije të zhvillimeve lidhur me biletat për ndeshjen ndaj Maltës, përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka zhvilluar stërvitjen e parë në prag të dy ndeshjeve të radhës në Ligën e Kombeve.
MalishevëKomente: 0 Notarët e Klubit “ Besa” kampion të Kupës së Kosovës 09:12 / 02.10.2018 Ditë më parë u mbajt gara në sportin e notit për Kupën e Kosovës në disa kategori, ku notarët e Klubit të Notit “ Besa, nga Banja e Malishevës i arritën rezultatet më të larta, që do veçuar kategorinë e kadetëve, në të cilën garë...
SkënderajKomente: 0 Shqyrtohet mundësia e ndërtimit të pishinës gjysmë olimpike në Skenderaj 10:55 / 28.09.2018 Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport, Ramiz Shala, kanë prit sot në takim kryetarin e Federatës së Notit të Kosovës, Ymer Rama me bashkëpunëtorë, me të cilin kanë diskutuar për kushtet dhe mundësitë që...
VushtrriKomente: 0 Vushtrria sportdashëse (Foto) 19:55 / 27.09.2018 Panairi i Sporteve i organizuar sot nga Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, në bashkëpunim me Ministrinë për Kulturë, Rini dhe Sport si dhe me Komitetin Olimpik të Kosovës edhe njëherë dëshmoi rëndësinë e sporteve për vushtrriasit.
DragashKomente: 0 Mbahet Panairi i Sportit 2018 në Drenas 16:17 / 27.09.2018 Në kuadër të aktiviteteve të Javës Evropiane e Sportit në Drenas mbahet për herë të parë Panairi i Sportit, organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, që mbahet nën patronatin e Ministrit për Kulturë, Rini dhe Sport, Kujtim Gashi në bashkëpunim me Komunën e...
PrishtinëKomente: 0 Ahmeti dhe përfaqësuesit e EUSA flasin për zhvillimin e sportit shkollor 13:38 / 26.09.2018 Kryetari Ahmeti bashkë me Drejtorin e Sportit Fitim Rexha pritën në takim Presidentin e Federatës Evropiane të Sporteve Universitare (EUSA), Adam Roczek; Menaxherin e Sportit në këtë federatë, Besim Aliti; Kryetarin e Federatës së Sporteve Universitare në Kroaci, Zrinko Custonja; Kryetarin...
Komente: 0 Eliminohet Akil Gjakova në Botëror 12:34 / 22.09.2018 Xhudisti Akil Gjakova është eliminuar nga Botërori që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit dhe Kosova var shpresat te motra e tij, Nora për një medalje të mundshme.
Komente: 0 Xhudistët Gjakova fitojnë duelet në Botëror 10:55 / 22.09.2018 Xhudistët Akil dhe Nora Gjakova kanë nisur mirë Botërorin, duke siguruar fitoret e para. Akil Gjakova mposhti Magner Mendesin nga Cape Verde në raundin e dytë të kategorisë deri në 73 kilogramë.
KaçanikKomente: 0 Palestra e “famshme” e Kaçanikut gati për vitin 2019 16:08 / 19.09.2018 Ministri Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi vizitoi Komunën e Kaçanikut. Gjatë kësaj vizite, ministri u prit nga kryetari i Komunës Besim Ilazi, ku pastaj bashkërisht inspektuan punimet në Palestrën e Sportit të qytetit.