Komente: 0 "Ne besojmë në garë të barabartë dhe lojën në ekip!" 11:08 / 21.03.2019 Komuna e Prishtinës njofton se po fokusohen në zhvillimin e sportit jo vetëm si aktivitet për të rinjtë e shkollave në Prishtinë, por edhe si përvojë që ndërton karakterin, dhe forcon bashkëpunimin në ekip!
Komente: 0 Sporti i dytë në vend merr goditje të rëndë 10:06 / 22.02.2019 Karateja ka marrë hov së fundi në Kosovë e njëjtë vlerësohet se ka ndodhur me këtë sport luftarak edhe në nivel ndërkombëtar. Por karateja dhe komuniteti i këtij sporti, të enjten, kanë marrë një goditje të rëndë që pritet të ketë...
Komente: 0 Majlinda Kelmendi synon edhe një medalje të artë këtë javë 13:01 / 20.02.2019 Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, do të rikthehet të premten në gara, pas pushimit që bëri në Grand Slamin e Parisit. Heroina jonë do të garojë në Grand Slamin e Dyseldorfit, që mbahet prej të premtes deri të dielën.
Komente: 0 Organizohet turneu i boksit për nder të Pavarësisë 16:02 / 12.02.2019 Për ta shënuar 11-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, Federata e Boksit të Kosovës, e ka organizuar turneun e 11-të ndërkombëtar të boksit, ku do të marrin pjesë boksierë nga Kosova, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia.
Komente: 0 Kategorizohen 29 Federata sportive, prin xhudo 13:13 / 31.01.2019 Komiteti Olimpik i Kosovës sot ka publikuar rezultatet e aplikimeve për kategorizim të federatave sportive, sportistëve dhe trajnerëve për vitin 2018.