KaçanikKomente: 0 Palestra e “famshme” e Kaçanikut gati për vitin 2019 16:08 / 19.09.2018 Ministri Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi vizitoi Komunën e Kaçanikut. Gjatë kësaj vizite, ministri u prit nga kryetari i Komunës Besim Ilazi, ku pastaj bashkërisht inspektuan punimet në Palestrën e Sportit të qytetit.
KaçanikKomente: 0 Sportistët e rinj kaçanikas triumfojnë në garat regjionale në Ferizaj 11:40 / 02.06.2017 Shkolla Fillore “Emin Duraku” mori vendin e parë në garat regjionale në Ferizaj në kategorinë e meshkujve në futsall si dhe vendin e parë në basketboll, kurse Shkolla Fillore “Jusuf Gërvalla” mori vendin e parë në futsall në kategorinë e femrave.
KaçanikKomente: 0 Organizohen garat shkollore në volejboll 16:00 / 24.04.2017 Komuna e Kaçanikut- Drejtoria e Arsimit dhe kulturës përkatësisht sektori për rini dhe sport në bashkëpunim me Shoqatën e Pedagogeve të Kulturës Fizike, organizoi garat shkollore për Shkollat Fillore.
KaçanikKomente: 0 Në Kaçanik mbahen gjysmëfinalet e Turneut të Pavarësisë 12:16 / 15.02.2017 Në vazhdën e aktiviteteve për nder te përvjetorit të nëntë të Pavarësisë Kosovës, Komuna e Kaçanikut- drejtoria për Arsim dhe Kulturë përmes sektorit për Rini e Sport ka organizuar sot gjysmëfinalet në futboll në kuadër të Turneut të...
KaçanikKomente: 0 340 mijë euro për stadiumin e Kaçanikut 16:25 / 19.07.2016 Kryetari i Komunës së Kaçanikut Besim Ilazi ka nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Shala për projektin “Renovimi i Stadiumit të futbollit në Kaçanik”.