Kelmendi kalon në finale të Grand Prix “Tel Aviv 2019”

Postuar: 13:56 / 24.01.2019

Majlinda Kelmendi ka mposhtur Andrea Chitun për të kaluar në finale të Grand Prix “Tel Aviv 2019”.

Kelmendi mposhti rumunen pas pikës shtesë pasi fitoren nuk e arriti gjatë kohës së rregullt.

Në finale kampionia olimpike do të përballet me izraeliten Gili Cohen.


Majlinda tregon fuqinë ndaj zviceranes, kalon në gjysmëfinale

Majlinda Kelmendi ka siguruar gjysmëfinalen e Grand Prix “Tel Aviv 2019”, duke mposhtur me lehtësi zviceranen Fabienne Kocher.

Kelmendi mposhti Kocherin me “ippon” dhe në gjysmëfinale përballet me rumunen Andrea Chitu.


Majlinda Kelmendi e nis me fitore rrugëtimin drejt të Artës në Izrael


Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, ka nisur me fitore garën në turneun Grand Prix “Tel Aviv 2019”, raporton Koha.net.

Xhudistja raundin e parë e kaloi pa luftë, ndërsa në të dytin mposhti me “ippon” Tetiana Levytskan e Gjeorgjisë.

Pos Kelmendit që merr pjesë në kategorinë deri në 52 kilogramë, në këtë garë do të paraqitet edhe Loriana Kuka.

Ajo do të paraqitet në kategorinë deri në 78 kilogramë të shtunën. Në raundin e parë do të përballet me xhudisten nga Holanda, Lluna Lucassen.