Komente: 0 Kelmendi fillon rehabilitimin në Slloveni 11:57 / 20.09.2017 Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se Kampionia Olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka filluar rehabilitimin në Slloveni tek mjeku Mit Braçiq.
Komente: 0 Shala premton mbështetje për sportin në Pejë 16:46 / 14.09.2017 Kandidatja e Partisë Demokratike të Kosovës për kryetare të Pejës, Sabiha Shala gjatë ditës së sotme, ka zhvilluar takim me drejtorin e Klubit të Futbollit “Peja”, Fisnik Gashin si dhe të rinjtë e këtij Klubi.
Komente: 0 Në Gjilan mbahet Panairi i Sportit 15:28 / 14.09.2017 Komuna e Gjilanit, respektivisht Njësia për Sport, ka organizuar Panairin e Sportit, në të cilin me sukseset dhe vlerat e tyre janë paraqitur të gjitha klubet e Gjilanit nga disiplina të ndryshme sportive, duke përfshirë edhe klubin sportiv të personave me aftësi të kufizuara.
IstogKomente: 0 Përfundojnë me suksese garat e paragllajdizmit "Kosova Open 2017" 08:55 / 11.09.2017 Komuna e Istogut për tri ditë me radhë ishte nikoqire e garave ndërkombëtare të paragllajdizmit ”Kosova Open 2017 ”të cilat ishin organizuar në bashkëpunim me Federatën Aeronautike të Kosovës dhe Aeroklubin “Shkaba” që u mbajtën në bjeshkët e...
Komente: 0 Besa bën hapin e madh 11:37 / 04.09.2017 Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas ka bërë hapin e madh për të kaluar rrethin e parë të Kupës së EHF-së, që është niveli i dytë i garave evropiane.
ObilicKomente: 0 Kryetari Gashi nderon me mirënjohje klubin e karatesë "Besa" 12:11 / 31.08.2017 Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, nderoi me mirënjohje karatistën nga Obiliqi e cila mori pjesë në turneun ndërkombëtar "Palandoken Karate Tournament" në Unijore +59 kg, që u mbajtë në Erzorum të Turqisë.
Komente: 0 Eliminohet edhe Akil Gjakova 11:13 / 30.08.2017 Akil Gjakova është eliminuar në rundin e dytë të Kampionatit Botëror të Xhudos.