Klubi i xhudos Ippon Peja me 22 medalje në Kampionatet Evropiane

Postuar: 14:12 / 11.12.2017

Xhudo është një nga sportet që ka treguar suksese më të mëdha në Kosovë. Klubi i xhudos Ippon nga Peja ka fituar gjithsej 22 medalje në Kampionatet Evropiane.

Këtë e bën të ditur trajneri i xhudos Driton Kuka, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton InfoKomuna.

Ai ka theksuar se dikur ka qenë boksi që ka pas shumë medalje por xhudo tashmë është Sporti me sukseset më të mëdha në shtetin tonë i të gjitha kohërave në Sportet Olimpike!

Postimi i plotë në Facebook:

“Drin Lleshi edhe Visar Meraku fituesit e dhuratave!
Klubi i xhudos Ippon Peja ka fituar gjithsejt 22 medalje në Kampionatet Evropiane!
Majlinda Kelmendi 6 të arta një të bronztë
Distria Krasniqi 2 të arta 4 të bronzta
Nora Gjakova 1 e artë 3 të bronzta
Akil Gjakova 1 të artë,1 e argjendtë 1 të bronztë
Shpat Zekaj 1 të bronztë
Laura Fazliu një të bronztë!
Gjithsejt 22 medalje nga Kampionatet Evropiane prej kadet deri në Senior!
Dikur ka qenë boksi që ka pas shumë medalje por xhudo tashmë është Sporti me sukseset më të mëdha në shtetin tonë i të gjitha kohërave në Sportet Olimpike!”

 

PrishtinëKomente: 0 Stadiumi i Prshtinës nuk do të hapet as në qershor 10:09 / 19.04.2018 Punimet në stadiumin e qytetit të Prishtinës pritet të përfundojnë në muajin qershor. Dhe, klubi Prishtina por edhe Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) shpresonin që menjëherë apo edhe para përfundimit të plotë të rinovimit të organizonin ndeshje.
MalishevëKomente: 0 Përfundojnë garat shkollore në futsall 16:11 / 20.04.2018 Organizuar nga Shoqata e Pedagogëve të Sportit në Komunën e Malishevës, në bashkëpunim me Drejtorinë për Arsim dhe Edukim dhe Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport, janë zhvilluar garat sportive në futsall, për të dy nivelet e shkollave në komunën tonë.
SkënderajKomente: 0 Diskutojnë për themelimin e shkollës së volejbollit në Skenderaj 09:44 / 20.04.2018 Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, gjatë takimit me kryetarin e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Abedin Ibrahimi, dhe përfaqësuesit e klubit të volejbollit në Skenderaj, kanë diskutuar për mundësitë e ofrimit të kushteve dhe përkrahjes për Klubet dhe...