Komuna e Prishtinës i ndan çmimin për vepër jetësore Post Mortum, Shefqet Sinanit

Postuar: 11:50 / 07.06.2021

Komuna e Prishtinës i ka ndarë çmimin për vepër jetësore Post mortum (2020) futbollistit të artë të KF Prishtina - Shefqet Sinani (1955-2020).

Në njoftimin e Komunës së Prishtinës thuhet se, në emër të familjes çmimin e mori djali i tij Kreshnik Sinani.

"Shefqet Sinani ishte pjesë e gjeneratës së artë të KF Prishtina dhe tërë jetën ia kushtoi futbollit, me cilësi të jashtëzakonshme si futbollist dhe një ndër idhujt e mbarë tifozëve shqiptar në vitet e 80-ta."

"Do ta kujtojmë përherë Sinanin tonë si njeri të sinqertë, bujar e punëtor të madh me fjalë pak.", thuhet në njoftim. /InfoKomuna/ 

Komente: 0 Nora e Akili në garë për medalje olimpike 09:36 / 26.07.2021 E hëna mund të jetë një ditë historike për Nora e Akil Gjakovën. Dy xhudistët nga Peja janë në luftë për medalje në ngjarjen më të madhe sportive, Lojërat Olimpike.
Komente: 0 Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tokio 13:14 / 26.07.2021 Nora Gjakova ka fituar medaljen artë në kategorinë deri në 57 kilogramë, duke shkruar kështu historinë për Kosovën, pasi është e dyta brenda garimit në këto Lojëra Olimpike që po mbahen në Tokio.