Majlinda Kelmendi eliminohet në gjysmëfinale

Postuar: 16:32 / 29.08.2017

Xhudisjta kosovare Majlinda Kelmendi eliminohet nga Kampionati Botëror.

Ajo u eliminua nga japonezja.

Majlinda Kelmendi ka shpresa tashmë për medaljen e bronztë.

Komente: 0 Stadiumi i Zhurit me standarde të UEFA-së dhe FIFA-së 16:32 / 14.11.2017 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, qëndroi për një vizitë në qytetin e Prizrenit. Në kuadër të kësaj vizite ministri Gashi inspektoi punimet të cilat janë duke u zhvilluar në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi” në Prizren si dhe...
Komente: 0 Kosova jep sinjale të pjekurisë 11:35 / 15.11.2017 Njohësit e lojës së futbollit vlerësojnë se reprezentuesit e Kosovës kanë dhënë provimin, jo për lojën, sa për karakterin e treguar.