Majlinda Kelmendi fiton ndaj xhudistes zvicerane me Ippon

Postuar: 12:46 / 29.08.2017

Xhudistja më e mirë në botë nga Kosova, Majlinda Kelmendi, në Kampionatin Botëror të Xhudos është ndeshur me xhudisten nga Zvicra, Evelyne Tschopp.

Kelmendi e ka mundur Tschoppin me Ippon. Ndërsa sa i përket pikëve, Kelmendi ka fituar 11 pikë në këtë ndeshje.

MalishevëKomente: 0 Nënkryetari Mazreku priti reprezentuesin e Kosovës, Lirim Kastrati 14:06 / 14.11.2017 Nënkryetari i Komunës së Malishevës, Rexhep Mazreku dhe drejtoresha për Kulturë, Rini dhe Sport, Blerta Krasniqi, e kanë pritur sot në një takim, anëtarin e reprezentacionit të Kosovës në futboll, Lirim Kastrati, të cilin e kanë përgëzuar për paraqitjen e...
Komente: 0 Kosova jep sinjale të pjekurisë 11:35 / 15.11.2017 Njohësit e lojës së futbollit vlerësojnë se reprezentuesit e Kosovës kanë dhënë provimin, jo për lojën, sa për karakterin e treguar.