Majlinda Kelmendi kualifikohet në gjysmëfinale

Postuar: 14:40 / 29.08.2017

Xhudistja jonë, Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të Xhudos, i cili po mbahet në Budapest.

Xhudistja nga Peja, në çerekfinale të kësaj gare, në kategorinë deri në 52 kilogram, e ka mposhtur garuesen nga Franca, Amandine Buchard.

Kurse xhudistja, Distria Krasniqi ka humbur nga izraelitja, Gili Cohen.

Ajo ka dështuar të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit botëror që po mbahet në Budapest.

Komente: 0 Abrashi premton përkrahje për KF Prishtina 15:32 / 15.11.2017 Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, gjatë një vizite në Klubin e Futbollit Prishtina, ka garantuar fuqizimin e sportit në kryeqytet dhe ka thënë se pas fitores më 19 nëntor, sportistët e Prishtinës nuk do të kenë më...
Komente: 0 Kosova jep sinjale të pjekurisë 11:35 / 15.11.2017 Njohësit e lojës së futbollit vlerësojnë se reprezentuesit e Kosovës kanë dhënë provimin, jo për lojën, sa për karakterin e treguar.
GjakovëKomente: 0 Java në superligë nis me derbin në Gjakovë 09:54 / 17.11.2017 Trajneri i Vëllaznimit, Ismet Munishi, pak ka folur për ndeshjen që do ta zhvillojë skuadra e tij të premten (sot, 13:00) kundër Gjilanit në Gjakovë, shkruan sot Koha Ditore.