Mirënjohje për sportistët Ilir Avdyli dhe Festina Curri

ObilicPostuar: 10:42 / 14.09.2017

Klubi "Shkëndija" nga Tetova, klub ky i cili përfaqëson shtetin e Maqedonisë, është themeluar në vitin 1979 dhe sukseset e këtij klubi tanimë nuk kanë të ndalur.

Ne si Kosovë e sidomos si Komunë e Obiliqit, kemi nderin sepse në këtë klub kemi qytetarin e komunës tonë Ilir Avdyli, i cili është në rolin e portierit dhe po na nderon në secilen ndeshje, prandaj kryetari Xhafer Gashi, sot priti në takim zotin Avdyli, duke nderuar me mirënjohje.
E po ashtu Iliri dhuroi fanelen e ekipit "Shkëndija" për zotin Gashi. Në këtë ditë mirënjohje u nda edhe për klubin "Besa" përkatësisht për Festina Curri, e cila mori medaljen e bronzit, në garat në Turqi. "Kur njerëzit e duhur janë në vendet e duhura, sukseset asnjëher nuk mungojnë.
Edhe zoti Gashi duke respektuar premtimet e tij, po gëzon sot sukseset e Rinisë e Sportit, duke u nderuar në radhë të parë nga vet rinia e sportistët, e pastaj nga të gjithë qytetarët.
Suksese.
/InfoKomuna/

Komente: 0 Mijëra fëmijë shënuan Ditën Olimpike 12:08 / 25.05.2018 Rreth 5 mijë fëmijë të lindur në vitin e Pavarësisë së Kosovës, 2008, kanë shënuar sot Ditën Olimpike 2018. Aktiviteti kryesor u mbajt në Prishtinë, ku morën pjesë rreth 2 500 fëmijë. Ata vrapuan nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te Teatri.
SuharekëKomente: 0 Nis ndërtimi i tri terreneve sportive në Suharekë 11:11 / 24.05.2018 Në ambientet e Shkollave fillore të Peqanit, Sllapuzhanit dhe Buzhalës, do të ndërtohen dhe rregullohen terrenet sportive për nxënësit dhe rininë e këtyre fshatrave.
Komente: 0 Haradinaj mbështetë notarët në garat e tyre ndërkombëtare 12:59 / 21.05.2018 Organizimi në Kosovë, i Kampionatit Botëror të Notit për Personat me Sindromën Down, është një nga ngjarjet më të mira që ka ndodhur në fushën e sportit. Për herë të parë Kosova po bëhet nikoqir i notarëve nga e gjithë bota. Kështu tha...
GjilanKomente: 0 Uta Ibrahimi shpalos logon e Gjilanit në Lhotse 10:51 / 21.05.2018 Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar Uta Ibrahimin për suksesin e radhës në misionin e saj në ngjitjen në majën Lhotse me një lartësi mbidetare prej 8 mijë e 516 metra, e cila është maja e katërt më e larta në botë.