GjilanKomente: 0 FIFA e bën Gjilanin me dy stadiume ndihmëse 15:54 / 23.01.2018 Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me financim të organizatës më të madhe të futbollit FIFA, do t’i ndërtoj dy stadiume ndihmëse në Gjilan.
Komente: 0 Certifikohen trajnerët e Taekwondos 16:38 / 22.01.2018 Kursi për trajnerë të Taekwondos, është aktiviteti i radhës i organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK).
Komente: 0 "Në maj stadiumi i Prishtinës do të jetë i gatshëm" 17:01 / 11.01.2018 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar Federatën e Futbollit të Kosovës, ku është pritur nga kryetari, Fadil Vokrri, me ç’rast ka parë kushtet dhe hapësirat ku punon FFK-ja, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.
Komente: 0 Shkëlqimi i Berishës në Ligën e Kampionëve 10:11 / 11.01.2018 Basketbollisti më i mirë kosovar, Dardan Berisha po e vazhdon ngritjen në karrierë. Fundori Berisha (29), të martën mbrëma pati ndeshje të madhe për kampionin e Çekisë, CEZ Nymburk.
Komente: 0 “El Clasico” e Vushtrrisë 10:29 / 19.12.2017 Me gjithë përpjekjet e kohëpaskohshme, sporti kosovar nuk ka një përballje derbi të përhershëm që mund të marrë epitetin e “El Clasicos” kosovare.