MitrovicëKomente: 0 Stadiumi "Adem Jashari" bëhet me ndriqim 11:47 / 07.06.2017 Në pasditen sotme është ndriçuar stadiumi “Adem Jashari”, pasi që presidenti i FFK-së z. Fadil Vokrri i shoqëruar nga nënpresidenti Agim Ademi, anëtari i KE-së Xhelal Broja dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, edhe zyrtarisht ka përuruar ndriçimin duke...
MitrovicëKomente: 0 Inspektori i UEFA-s gjen stadiumin në gjendje të njëjtë, të keqe 09:00 / 11.04.2017 Inspektori i infrastrukturës i UEFA-s, Tyrge Borno, i ka bërë të hënën vizitë të re stadiumit olimpik "Adem Jashari" në Mitrovicë. Por këtë objekt gjigant e ka gjetur në gjendje të njëjtë, si në vizitën e kaluar, shkruan sot Koha Ditore.
MitrovicëKomente: 0 "Adem Jashari" evropian 13:55 / 18.02.2017 Nëse kampioni i ri i Kosovës dhe fituesi i Kupës i plotësojnë kriteret e tjera ligjore, atëherë do të lejohen nga UEFA që të marrin pjesë në edicionin e ri të garave evropiane. Kjo pasi shtëpia e futbollit evropian ka vendosur që stadiumi “Adem Jashari” në...
MitrovicëKomente: 0 Mitrovicë: Bahtiri premtoi mbështetje për Klubin Atletik “Trepça” 21:48 / 17.01.2017 Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka pritur përzgjedhësin e Kombëtares U16 të Kosovës në atletikë dhe kryetrajner i Klubit të Atletikës “Trepça”, Mustafë Rrustemi, me të cilin ka biseduar për gjendjen në atletikën e vendit dhe të klubit ku...
MitrovicëKomente: 0 Finalja e Kupës së Kosovës në basketboll do të mbahet në Mitrovicë 18:12 / 11.01.2017 Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, nënkryetari Faruk Mujka dhe drejtori i DKRS-së, Fidan Ademi, kanë biseduar me kryetarin e Klubit Basketbollistik “Trepça”, Shaban Miftari dhe sekretarin Kemal Muja, për gjendjen aktuale dhe mundësitë e mbështetjes të këtij klubi të njohur...
MitrovicëKomente: 0 Mitrovica bëhet me pishinë olimpike të hapur dhe gjysmë olimpike të mbyllur 11:28 / 11.11.2016 Kryetari i komunës, Agim Bahtiri dhe drejtori i Operatorit ekonomik “Lin-Projekt”, Sh.p.k & “Arjeta Group”, Sh.p.k, Ferki Haxhimehmeti, kanë nënshkruar kontratën për dhënien në shfrytëzim afatgjatë të pronës së paluajtshme komunale, me qëllim të ndërtimit...
MitrovicëKomente: 0 Basketbollistët e Trepçës punojnë në kushte të vështira materiale 22:04 / 02.11.2016 Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, ka biseduar me drejtuesit e Klubit Basketbollistik “Trepça”, Shaban Miftari, kryetar, Besim Braha, drejtor dhe Besim Kurti, anëtar i Bordit, për situatën e përgjithshme në klub. Në takim isht i pranishëm edhe nënkryetari i komunës, Safet Kamberi.
MitrovicëKomente: 0 Rekomandimet e UEFA-s godasin atletikën 09:23 / 17.10.2016 UEFA i ka rekomanduar Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) që në stadiumin e Prishtinës të mos ketë shteg të atletikës. Madje, ka dhënë edhe arsyet pse nuk preferon të ketë "bashkëjetesë mes atletikës dhe futbollit".
MitrovicëKomente: 0 Liga Ballkanike kërcënon Trepçën me largim 17:26 / 12.10.2016 Një ditë pas debutimit të Trepçës në Ligën Ballkanike në basketboll, zyrtarët e kësaj lige nëpërmjet një letre kanë paralajmëruar largimin e skuadrës mitrovicase nga garat e edicionit 2016/17, shkruan sot Koha Ditore.
MitrovicëKomente: 0 Gungat mbulojnë shtegun e stërrinovuar të atletikës 09:06 / 27.09.2016 Pas pauzimit të detyrueshëm dyvjeçar, Federata e Atletikës e Kosovës (FAK), fundjavën që shkoi organizoi kampionatin e seniorëve në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.