Liga Ballkanike kërcënon Trepçën me largim

MitrovicëPostuar: 17:26 / 12.10.2016

Një ditë pas debutimit të Trepçës në Ligën Ballkanike në basketboll, zyrtarët e kësaj lige nëpërmjet një letre kanë paralajmëruar largimin e skuadrës mitrovicase nga garat e edicionit 2016/17, shkruan sot Koha Ditore.

Skuadra e Trepçës të hënën mbrëma luajti në udhëtim kundër Tiranës në ndeshjen që i takoi Grupit B dhe humbi me rezultatin 78:66. Kjo ishte edhe ndeshja hapëse e edicionit të ri në BIBL dhe të dyja skuadrat po debutojnë këtë edicion në këtë ligë.

Në të vërtetë drejtori i BIBL-it, Shay Shtriks, ka shkruar se Trepça duhet të kërkojë falje zyrtare dhe po ashtu të dërgojë një letër që do të garantojë se të gjithë zyrtarët e kësaj lige: arbitrat, menaxhmenti dhe kundërshtarët do të jenë të sigurt dhe do të largohen të sigurt nga Mitrovica.

Komente: 0 I vjen fundi stinorit më të dobët të pasluftës 11:14 / 18.12.2017 Fitore të pritura të Sigal Prishtinës ndaj Rahovecit e Golden Eagle Yllit ndaj Boreas. Fitore befasuese e Trepçës ndaj Bashkimit dhe humbje turpëruese e Pejës nga Kerasan Prishtina (104:76).
Komente: 0 Licencohet Federata Kosovare e Biliardos 16:29 / 15.12.2017 Edhe një federatë e re licencohet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Ministri Kujtim Gashi i dorëzoi licencën për zhvillimin e veprimtarisë Federatës Kosovare të Biliardos deri në vitin 2020.