Trepça në vështirësi për të kryer obligimet ndaj BIBL-it

MitrovicëPostuar: 17:05 / 04.01.2017

Trepça ka kohë deri të premten në orën 14:00 për të përmbushur obligimet financiare ndaj Ligës Ballkanike në Basketboll (BIBL).

Në të kundërtën, Trepça mund të përjashtohet nga kjo ligë rajonale. Këtë “kërcënim” Liga Ballkanike e ka bërë publik më 30 dhjetor, shkruan sot “Koha Ditore”.

Deri të martën Trepça nuk i ka kryer obligimet, por drejtori i klubit, Besim Braha, është i bindur se obligimet do të kryhen deri të premten, ndonëse pranon se ka vështirësi.

Ai pret përkrahjen e kryetarit të Komunës së Mitrovicës e po ashtu përkrahjen e sponsorëve për të kryer obligimet dhe për të vazhduar garimin në Ligën Ballkanike.

Ky është edicion debutues i Trepçës në ligën rajonale, përkatësisht në gara ndërkombëtare. Trepça bën pjesë në grupin B dhe me tri fitore e katër humbje është ende në garë për të kaluar në raundin e dytë./KohaDitore/

Komente: 0 Katër gjeneratat e arta të xhudos 11:10 / 14.10.2018 Në ngjarjet e sportit të xhudos, Kosova tashmë i ka të fituara të gjitha medaljet e mundshme. Ka tituj e medalje në kampionate botërore për seniorë e po ashtu në botërorët e kategorive më të reja. Ka tituj e medalje në kampionate evropiane për seniorë dhe për...
Komente: 0 Reprezentuesit e presin me padurim ndeshjen me Maltën 11:35 / 09.10.2018 Në hije të zhvillimeve lidhur me biletat për ndeshjen ndaj Maltës, përfaqësuesja e Kosovës në futboll e ka zhvilluar stërvitjen e parë në prag të dy ndeshjeve të radhës në Ligën e Kombeve.