ObilicKomente: 0 Kryetari Gashi nderon me mirënjohje klubin e karatesë "Besa" 12:11 / 31.08.2017 Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, nderoi me mirënjohje karatistën nga Obiliqi e cila mori pjesë në turneun ndërkombëtar "Palandoken Karate Tournament" në Unijore +59 kg, që u mbajtë në Erzorum të Turqisë.
ObilicKomente: 0 Komuna e Obiliqit pret 2-3 milionë euro nga UEFA-ja 09:44 / 02.08.2016 Kuvendi i Obiliqit ka mbajtur një seancë urgjente. Ndërkaq kryetari i Komunës, Xhafer Gashi, është shprehur duke thënë se pret nga UEFA-ja investime prej 2-3 milionë eurosh për futbollin e kësaj komune, shkruan sot Koha Ditore.
ObilicKomente: 0 Në Obiliq mësohen vlerat e Barçës 08:41 / 23.05.2016 Mustafa Benshi nga Siria ishte një nga afro 180 fëmijët që kaluan pranë yjeve të klubit të futbollit Barcelona: Sergio Busquets, Gerard Pique, Andres Iniesta, Luis Suarez, Neymar dhe Lionel Messi.
ObilicKomente: 0 Costa nuk do ta zëvendësojë Riberyn 13:53 / 02.07.2015 Drejtori sportiv i Bayern Munichut, Matthias Sammer, ka përgënjeshtruar njoftimet se klubi e ka blerë Douglas Costanpër ta zëvendësuar Franck Riberyn.