Kryetari Gashi nderon me mirënjohje klubin e karatesë "Besa"

ObilicPostuar: 12:11 / 31.08.2017

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, nderoi me mirënjohje karatistën nga Obiliqi e cila mori pjesë në turneun ndërkombëtar "Palandoken Karate Tournament" në Unijore +59 kg, që u mbajtë në Erzorum të Turqisë.

Karatistja, Festina Curri në këtë turne fitoi medaljen e Bronzt.

Kryetari Gashi priti në kabinetin e tij fituesen e medaljes së bronztë dhe trajnerin e saj Isak Curri.

"Kam nderin të dorëzoi mirënjohjen "Fahri Fazliu", atdhetarit e mësuesit tim, për ju e nderuara Festina, që sot na nderove mua personalisht por dhe gjithë Obiliqin", ishte fjala e kryetarit Gashi, me rastin e këtij takimi.

Urime dhe suksese për klubin, trajnerin, sportistët dhe gjithë sportin në komunën tonë.

SuharekëKomente: 0 Nis ndërtimi i tri terreneve sportive në Suharekë 11:11 / 24.05.2018 Në ambientet e Shkollave fillore të Peqanit, Sllapuzhanit dhe Buzhalës, do të ndërtohen dhe rregullohen terrenet sportive për nxënësit dhe rininë e këtyre fshatrave.
Komente: 0 Haradinaj mbështetë notarët në garat e tyre ndërkombëtare 12:59 / 21.05.2018 Organizimi në Kosovë, i Kampionatit Botëror të Notit për Personat me Sindromën Down, është një nga ngjarjet më të mira që ka ndodhur në fushën e sportit. Për herë të parë Kosova po bëhet nikoqir i notarëve nga e gjithë bota. Kështu tha...
FerizajKomente: 0 Aliu mbështet fushatën “Për Ferizajn në Superligë” 16:21 / 21.05.2018 Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu paraditen e sotme ka pritur përfaqësuesit e Tifozerisë “Ujqit” në kuadër të fushatës për rikthimin e Klubit të Futbollit “Ferizaj” në Superligën e Kosovës.