Komente: 0 FFK-ja premton ndihmë par klubet në telashe 17:20 / 08.04.2020 Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur t’iu dalë në ndihmë klubeve të futbollit në vend, të cilat janë prekur financiarisht nga pandemia koronavirus. FFK-ja bën me dije se dëshiron që sezoni 2019/20 të rinisë por për këtë do të vendosë në...
FerizajKomente: 0 Ligji për Sposnorizimet, mundësi për gritjen e sportit në vend 15:25 / 04.03.2020 Gjatë ditës së sotme në Ferizaj, është mbajtur një takim nga përfaqësues të Komiteti Olimpik të Kosovës dhe ata të Administratës Tatimore të Kosovës, me klubet sportive të Ferizajt, shoqatat kulturore, OJQ-të dhe bizneset e këtij qyteti, ku u diskutua...
PejëKomente: 0 Majlinda Kelmendit i ngritet shtatore në vendin e lindjes 11:51 / 28.02.2020 Në qytetin e Pejës është bërë përurimi i shtatores së kampiones olimpike Majlinda Kelmendit. Majlinda është sportistja e vetme e Kosovës me medalje Olimpike. Ajo fitoi të artën në kategorinë -52 kg të xhudos në Lojërat Olimpike RIO 2016.
GllogocKomente: 0 Drenasi përfiton dy projekte për ndërtimin e palestrave sportive në shkolla 15:35 / 08.07.2019 Në ambientet e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), drejtori i Drejtorisë Komunale për Arsim (DKA) në Drenas sot u njoftua me procedurat për fillimin e punimeve për ndërtimin e palestrës sportive të financuar nga MAShT në vlerë prej 260,000€ në...
Hani i ElezitKomente: 0 Në Han të Elezit përurohet Stadiumi i qytetit 15:50 / 04.07.2019 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka bërë sot përurimin e Stadiumit në komunën e Hanit të Elezit. Me këtë rast ministri bëri të ditur se vlera e tërësishme e stadiumit është rreth 220 mijë euro. Ky investim është bërë...
Hani i ElezitKomente: 0 Edhe Hani i Elezit shënoi "Ditën Olimpike" 11:36 / 27.05.2019 Nxënës të shkollave fillore të Komunës së Hanit të Elezit të lindur në vitin 2008 vrapuan qendrës së qytetit, aktivitet ky i organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me kryetarët e komunave respektivisht drejtorët e departamenteve sportive...
Komente: 0 "Ne besojmë në garë të barabartë dhe lojën në ekip!" 11:08 / 21.03.2019 Komuna e Prishtinës njofton se po fokusohen në zhvillimin e sportit jo vetëm si aktivitet për të rinjtë e shkollave në Prishtinë, por edhe si përvojë që ndërton karakterin, dhe forcon bashkëpunimin në ekip!