PejëKomente: 0 Peja bëhet me Palestër Nacionale të Xhudos 12:40 / 03.02.2017 Në vazhdën e investimeve kapitale në fushën e sportit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandum bashkëpunimi me Komunën e Pejës, me qëllim të "Ndërtimit të Palestrës Nacionale të Xhudos në Pejë", në të...
PejëKomente: 0 Peja mposht Sigal Prishtinën pas vazhdimeve 22:08 / 15.10.2016 Basketbollistët e Pejës kanë shënuar fitore në derbin e javës në Superligën e Kosovës në duel me Sigal Prishtinën pas vazhdimit, me rezultat 81:73.
PejëKomente: 0 Besa fajëson kampionatin vendor për eliminim në Evropë 08:37 / 13.09.2016 Besa Famiglia është skuadra më e suksesshme në Kosovë. Ka fituar dhjetë herë titullin pas luftës. Ndër të tjera ka fituar në tri vitet e fundit titullin në hendboll pa ndonjë problem. Llogaritet favorite e madhe për të fituar sërish.
PejëKomente: 0 Todorov emërohet trajner i Pejës 15:51 / 29.08.2016 Skuadra e KB Pejës, ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me trajnerin maqedonas Aleksandar Todorov.
PejëKomente: 0 Peja shënon ditën ndërkombatëre të komitetit olimpik 14:22 / 23.06.2016 Në diten ndërkombatëre të Komitetit Olimpik u organizua një panair sportiv. Për organizimin e panairit u kujdesën sektori i sportit në bashkpunim me këshillin sportiv dhe klubet sportive që verpojnë në Pejë.
PejëKomente: 0 Besa arrin marrëveshje me Arben Beqirin 23:55 / 21.06.2016 KF Besa ka bërë edhe një goditje në afatin kalimtar, pas lëndimit të papritur të legjendës së skuadrës, Valmir Bytyqi.
PejëKomente: 0 Investimet në Palestrën e Sporteve "Karagaqi" [Foto] 17:38 / 27.05.2016 Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri me bashkëpunëtor i ka shikuar nga afër punimet, të cilat kanë përfunduar dhe të tjerat, që janë duke u kryer në Palestrën e Sporteve “Karagaqi” në Pejë.