PodujevëKomente: 0 Llapit i kthehet futbollisti që i la në vjeshtë 08:25 / 18.05.2017 Nëse Llapi arrin ta fitojë Kupën e Kosovës përballë Besës, në radhët e veta për kualifikimet në Ligën e Evropës, do ta ketë edhe ish-kapitenin, Benjamin Eminin, i cili ka vendosur të kthehet te skuadra me të cilën u nda në fillim të edicionit pranveror.
PodujevëKomente: 0 Gjysmëfinalja në Podujevë, ndeshje e vitit 13:34 / 19.04.2017 Besa dhe Llapi po shpresojnë që të përballen në finalen e Kupës së Kosovës në futboll, që do të zhvillohet në ditët e para të muajit qershor. Por, për të prekur finalen, këto dy skuadra duhet të kalojnë me sukses fazën gjysmëfinale, shkruan sot...
PodujevëKomente: 0 Llapi po mendon për Evropë 11:30 / 22.11.2016 Trajneri Tahir Batatina ka më shumë se një vit që thotë se me Llapin do të bëjë gara në Evropë. Është i bindur se këtij qëllimi do t'ia arrijë. Dhe, sinjalet janë të mira.
PodujevëKomente: 0 Llapi mposhtë Trepçën '89 20:13 / 20.11.2016 Ka përfunduar kryendeshja e ditës në Superligë në mes të ekipi të Llapit dhe Trepçës ’89 me rezultat 2:0 në favor të llapjanëve, njofton Llapi.info.
PodujevëKomente: 0 Përurohet stadiumi "Zahir Pajaziti" në Podujevë [Video] 17:05 / 03.11.2016 Klubi i Futbollit “Llapi”, nga sot do t’i zhvillojë ndeshjet në fushën e rinovuar të qytetit. Ministri Shala tha se në të ardhmen bashkë me komunën dhe Federatën e Futbollit, do të investojmë rreth 600 mijë euro për të rregulluar në tërësi stadiumin...
PodujevëKomente: 0 Llapi pa lojtarin kryesor kundër Prishtinës 11:53 / 02.11.2016 Hamdi Namani ka qenë kreator i fitores përballë Drenicës, i cili nga rreth 20 metra me një goditje të fortë befasoi portierin mysafirë.