Kryetari Veliu përuron fushat sportive në Podujevë

PodujevëPostuar: 14:47 / 22.12.2017

Kryetari Agim Veliu i cili ka dy ditë që është betuar në Kuvendin Komunal të Podujevës, sot ka nisur punën me përurimin e fushave sportive në Podujevë.

Veliu ka thënë se ky është një projekt i realizuar në bashkëfinancim mes komunes dhe BE-së. Që është implementuar nga IOM, në kuadër të programit për stabilizimin e komuniteteve, ka thënë Veliu.

“Sot përuruam fushat sportive në rrugën “Ali Ajeti” në Podujevë.Ky është një projekt, i cili është realizuar në bashkëfinancim të Komunës së Podujevës me BE-në, që është implementuar nga IOM, në kuadër të Programit të Bashkimit Evropian për Stabilizimin e Komuniteteve.

Këto fusha sportive do të shfrytëzohen veçmas nga komunitetet pakicë, të cilat jetojnë në këtë pjesë të qytetit” ka thënë Veliu, shkruan Indeksonline.

Ai ka shprehur zotimin që të tilla projekte të realizohen edhe në pjesë tjera të komunës së Podujeves.

“Me këtë rast shpreh zotimin tim për të vazhduar me projekte të tilla edhe në lagje e fshatra tjera të komunës sonë” ka përfunduar Veliu.

/InfoKomuna/

PrishtinëKomente: 0 Stadiumi i Prshtinës nuk do të hapet as në qershor 10:09 / 19.04.2018 Punimet në stadiumin e qytetit të Prishtinës pritet të përfundojnë në muajin qershor. Dhe, klubi Prishtina por edhe Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) shpresonin që menjëherë apo edhe para përfundimit të plotë të rinovimit të organizonin ndeshje.
MalishevëKomente: 0 Përfundojnë garat shkollore në futsall 16:11 / 20.04.2018 Organizuar nga Shoqata e Pedagogëve të Sportit në Komunën e Malishevës, në bashkëpunim me Drejtorinë për Arsim dhe Edukim dhe Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport, janë zhvilluar garat sportive në futsall, për të dy nivelet e shkollave në komunën tonë.
SkënderajKomente: 0 Diskutojnë për themelimin e shkollës së volejbollit në Skenderaj 09:44 / 20.04.2018 Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, gjatë takimit me kryetarin e Federatës së Volejbollit të Kosovës, Abedin Ibrahimi, dhe përfaqësuesit e klubit të volejbollit në Skenderaj, kanë diskutuar për mundësitë e ofrimit të kushteve dhe përkrahjes për Klubet dhe...