Prezantohet lista e futbollistëve për ndeshjet me Kroacinë e Finlandën

Postuar: 12:42 / 28.08.2017

Në konferencën e sotme për shtyp, trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll Albert Bunjaki, ka prezantuar listën e futbollistëve për ndeshjet Kroaci – Kosovë dhe Kosovë – Finlandë.

Të kujtojmë, ndeshja Kroaci – Kosovë do të zhvillohet më 2 shtator, ndërsa Kosovë – Finlandë zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”, Shkodër, më 5 shtator, raporton Koha.net.

Më poshtë është tabela e listës së futbollistëve të përzgjedhur.

Komente: 0 Kosova jep sinjale të pjekurisë 11:35 / 15.11.2017 Njohësit e lojës së futbollit vlerësojnë se reprezentuesit e Kosovës kanë dhënë provimin, jo për lojën, sa për karakterin e treguar.
Komente: 0 Stadiumi i Zhurit me standarde të UEFA-së dhe FIFA-së 16:32 / 14.11.2017 Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, qëndroi për një vizitë në qytetin e Prizrenit. Në kuadër të kësaj vizite ministri Gashi inspektoi punimet të cilat janë duke u zhvilluar në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi” në Prizren si dhe...
MalishevëKomente: 0 Nënkryetari Mazreku priti reprezentuesin e Kosovës, Lirim Kastrati 14:06 / 14.11.2017 Nënkryetari i Komunës së Malishevës, Rexhep Mazreku dhe drejtoresha për Kulturë, Rini dhe Sport, Blerta Krasniqi, e kanë pritur sot në një takim, anëtarin e reprezentacionit të Kosovës në futboll, Lirim Kastrati, të cilin e kanë përgëzuar për paraqitjen e...