PrishtinëKomente: 0 Këtë pamje ka marrë stadiumi i Prishtinës 15:59 / 07.11.2017 Janë duke vazhduar punimet intensive në stadiumin e Prishtinës i cili sipas të gjitha gjasave, nëse gjithçka shkon sipas planit, do të jetë i gatshëm në muajin mars.
PrishtinëKomente: 0 Lajmi i mirë për stadiumin nacional, ky është emri që do ta mbajë 12:54 / 21.07.2017 Ministria e Sportit ka njoftuar se tashmë kanë filluar procedurat për studimin e fizibilitetit të stadiumit nacional, i cili pritet të ndërtohet në Bërnicë të Poshtme të Komunës së Prishtinës, projekt ky më i madhi i deritanishëm në sport.
PrishtinëKomente: 0 FC Prishtina sot merr rrugë për Suedi 11:04 / 28.06.2017 Klubi i futbollit Prishtina ka zhvilluar përgatitjet e fundit për debutim në garat kualifikuese të Ligës së Evropës, shkruan sot Koha Ditore.
PrishtinëKomente: 0 Çiklistët nisin rrugëtimin humanitar 11:55 / 02.06.2017 Çiklistët kanë nis rrugëtimin e tyre rreth Kosovës për Fëmijët më qëllim të sigurohen fonde që do të blejnë analizuesin CRP për spitalin e Pejës.
PrishtinëKomente: 0 Stadiumi i Prishtinës inspektohet nga UEFA 11:57 / 04.05.2017 Drejtori Hysen Durmishi, bashkë me përfaqësuesit e Federatës së Futbollit dhe Ministrisë, takuan përfaqësuesin e UEFA-s, z.Trygve Borno, me ç’rast u diskutua për progresin e punimeve në stadiumin e Prishtinës.
PrishtinëKomente: 0 Një ekip i rënë nga liga po lufton për titull 11:09 / 25.04.2017 Edison Kqikut i ka ndodhur shpesh gjatë sezonit pranveror të luaj brenda dy ditëve dy ndeshje. Në të dy rastet ka përfaqësuar Hajvalinë, por me synime krejt të kundërta, shkruan sot Koha Ditore.
PrishtinëKomente: 0 MKRS-ja ndan 404 mijë euro për gjashtë federata 14:53 / 14.04.2017 Në vazhdën e përkrahjes së drejtpërdrejtë për federatat e sportit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit edhe me gjashtë federata tjera të sportit, duke përkrahur financiarisht këto federata për realizimin e...
PrishtinëKomente: 0 Oferta e Hungarisë për stadiumin e Kosovës 14:20 / 06.04.2017 Sekretari Levente Magyar, në intervistën dhënë “Kohës Ditore” ka treguar për bashkpunimin në sport në mes të Kosovës dhe Hungarisë.
PrishtinëKomente: 0 Ligji për Sponsorizimet problem për Federatat e Sportit 13:30 / 20.03.2017 Ligji për sponsorizimet i cili u aprovua në fillim të këtij viti në Kuvendin e Kosovës, del të jetë problem për Federatat e Sportit në Kosovë.Komisioni parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe Sport kanë ftuar përfaqësuesit e Federatave të...
PrishtinëKomente: 0 Avdijaj e Nuhiu konfirmojnë ardhjen, Sadiku mungon 11:54 / 20.03.2017 Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës.