PrizrenKomente: 0 "Prevalla 2017", gara e parë malore e këtij viti 14:01 / 18.05.2017 Rruga Prevallë – Mushnikovë, të shtunën dhe të dielën, në disa intervale kohore në periudhën prej orës 10:00 deri në ora 16:00m do të jetë e mbyllur për veturat civile.
PrizrenKomente: 0 Bashkimi pret të bëjë hapin e radhës drejt finales 09:25 / 02.05.2017 Të obliguar të luajnë edhe dy ndeshje, te Peja janë të interesuar që sa më shpejt t'i japin fund edicionit që me shumë gjasa është më i vështiri prej themelimit të klubit, shkruan sot Koha Ditore.
PrizrenKomente: 0 Bashkimi numëron 15 vjet pa trofe 11:03 / 11.12.2016 Bledar Gjeçaj shënonte herë për dy e herë për tri pikë. Thjesht, ishte i pandalshëm. Ndeshjen e mbylli me 35 pikë të realizuara. Artan Kurti i shtoi 15 pikë, Valentin Spaçi 14, ndërsa Florim Lubovci 13.
PrizrenKomente: 0 Zyrtare: Bashkimi e transferon këtë basketbollist 14:09 / 21.09.2016 Bashkimi i Prizrenit vazhdon prurjet e reja në ekip. Lojtari i fundit që i është bashkuar kësaj skuadre, është Marco Popoviq që vjen nga Mali i Zi, raporton Gazetaolle.com.
PrizrenKomente: 0 Mbahet turneu i fundit pranveror në pingpong, “Lidhja e Prizrenit” 16:58 / 06.06.2016 Federata e Pingpongut të Kosovës (FPPK), në bashkëpunim me 3 ekipet e pingpongut nga Prizreni (Lidhja e Prizrenit, Prizreni dhe Sharri) të mbështetura nga Drejtoria e Sportit e Komunës së Prizrenit, organizojnë aktivitetin e fundit për sezonin pranveror me turneun “Lidhja e Prizrenit”.
PrizrenKomente: 0 Prevalla, arena e fundjavës së garave automobilistike 14:43 / 06.05.2016 Bardhyl Canolli, i cili në Gjakovë e pati kohën më të mirë, ka bërë investime të mëdha në BMW-në e tij, prandaj pritet që edhe në Prevallë të jetë në qendër të vëmendjes në kategorinë e nëntë, ku gjithsesi konkurrenca...
PrizrenKomente: 0 Roma pas Aubameyang 13:58 / 02.07.2015 Skuadra italiane Roma, është në kërkim të sulmuesve dhe emri më i ri në listën e tyre është gabonezi Pierre Emerick Aubameyang.