RahovecKomente: 0 Rahovecit i besohet organizimi i Kupës së Kosovës 15:26 / 11.01.2019 Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) të premten ka marr vendim që Final 8 i Kupës së Kosovës për vitin 2019 të organizohet në Rahovec nga KB Rahoveci, shkruan faqja zyrtare e FBK-së, basketbolli.com.
RahovecKomente: 0 FBK dënon Yllin me 500 euro për fyerjet raciste 16:04 / 23.01.2018 Federata e Basketbollit e Kosovës ka dënuar me 500 euro, klubin e Golden Eagle Yllit, për fyerjet racore që ndodhën në ndeshjen e xhiros së fundit ndërmjet ekipit nga Suhareka dhe Rahovecit.
RahovecKomente: 0 Dueli Rahoveci-Trepça e hap xhiron e XI-të të Superligës së Kosovës 15:08 / 09.12.2016 Me ndeshjen Rahoveci – Trepça që do të zhvillohet të premten me fillim nga ora 19:00 do të nis java e 11-të e Superligës së Kosovës në basketboll. Mitrovicasit vlerësohen favoritë karshi debutuesit të elitës së basketbollit kosovar në ndeshjen që do të...
RahovecKomente: 0 KB Rahoveci dhe Valentin Spaqi ndërprenë bashkëpunimin 12:35 / 08.07.2016 Klubi i basketbollit Rahoveci dhe Valentin Spaqi e kanë ndërprerë bashkëpunimin, pasi nuk është arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës është bërë e ditur përmes një komunikate.
RahovecKomente: 0 Formohet komisioni për përzgjedhjen e sportistëve të vitit 2015 11:54 / 23.12.2015 Kryetari i komunës së Rahovecit,z. Idriz Vehapi ka nënshkruar vendimin për formimin e komisionit për përzgjedhjen e sportistëve të vitit 2015. Në këtë komision janë përfshirë punëtorë sportiv, pedagogë të kulturës fizike dhe njohës të mirë...