ShtimeKomente: 0 200 mijë euro për sallën e sportit dhe fushën e futbollit 16:45 / 17.04.2018 Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, kanë nënshkruar marrëveshje për dy projekte në fushën për Kulturë, Rini dhe Sport, e cila kap shumën e 200.000 €. Bëhet fjalë për sallën e sportit dhe...
ShtimeKomente: 0 Edhe një fitore e KF “VJOSA” 18:54 / 16.10.2016 Sot u zhvillua ndeshja kampionale ndërmjet KF.Vjosa nga Shtimja dhe KF.18 Korriku nga Rahoveci.