Sigal Prishtina kërkon suksesin e madh

Postuar: 11:18 / 06.12.2017

Basketbollistët e Sigal Prishtinës thonë se do të kërkojnë fitoren ndaj Demir Insaatit turk në kuadër të FIBA Europe Cup, por zhvillimet e fundit në klub nuk tregojnë për të njëjtën ambicie edhe te të tjerët.

Prishtina i futet ndeshjes së fundit të fazës së grupeve pa lojtarin kryesor: Dardan Berisha, që ditë më parë firmosi me kampionin e Çekisë, Nymbruk, shkruan sot Koha Ditore.

Ndeshja Sigal Prishtina - Demir Insaat zhvillohet të mërkurën në Prishtinë (19:30).

Dhe Prishtina mund ta mposhtë ekipin turk, por mund të mos i mjaftojë për kalim në raundin tjetër, pasi fati i saj varet edhe nga ndeshjet Khimik - Belfius Mons-Hainaut.

Për të shkuar tutje, Prishtina duhet të fitojë me çfarëdo rezultati dhe të llogarisë në fitoren e Khimikut ukrainas, gjë që në pesë ndeshjet e para nuk e ka bërë.

Komente: 0 Mijëra fëmijë shënuan Ditën Olimpike 12:08 / 25.05.2018 Rreth 5 mijë fëmijë të lindur në vitin e Pavarësisë së Kosovës, 2008, kanë shënuar sot Ditën Olimpike 2018. Aktiviteti kryesor u mbajt në Prishtinë, ku morën pjesë rreth 2 500 fëmijë. Ata vrapuan nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te Teatri.
PejëKomente: 0 Peja organizon Ditën Ndërkombëtare Olimpike 12:05 / 25.05.2018 Komuna e Pejës në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës me rastin e Ditës Olimpike Ndërkombëtare kanë organizuar vrapimin e fëmijëve në qendër të qytetit të Pejës.
SuharekëKomente: 0 Nis ndërtimi i tri terreneve sportive në Suharekë 11:11 / 24.05.2018 Në ambientet e Shkollave fillore të Peqanit, Sllapuzhanit dhe Buzhalës, do të ndërtohen dhe rregullohen terrenet sportive për nxënësit dhe rininë e këtyre fshatrave.