VitiKomente: 0 Kryetari Haliti mbështet shnjtarët e suksesshëm vitias 12:00 / 28.02.2018 Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim shenjëtarët Drilon Ibrahimi, Lumturie Rama dhe Urata Rama. Këta tre shenjëtarë janë të gjithë nga Komuna e Vitisë dhe përfaqësojnë shtetin e Kosovës në garat e shenjëtarisë brenda dhe...
VitiKomente: 0 Nisin punimet në ndërtimin e stadiumit të qytetit në Viti 11:05 / 28.09.2017 Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti i shoqëruar nga Milot Lala, drejtor për Kulturë, Rini dhe Sport dhe shumë sportdashës, kanë vendosur gurë themelin për ndërtimin e stadiumit të qytetit të Vitisë.
VitiKomente: 0 Fshati Drobesh bëhet me fushë sportive 10:44 / 04.05.2017 Në Drobesh të Vitisë, kanë përfunduar dje punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e fushës sportive në oborrin e kësaj shkolle.
VitiKomente: 0 K.B "Vitia" e nis me fitore bindëse 18:50 / 16.10.2016 Sot, k.b "Vitia" për herë të parë në historinë e basketbollit vitias, e nisi kampionatin në kuadër të Federatë së Basketbollit të Kosovës.