Ansambli "Zëri i Kosovës" kthehet me dy çmime nga Kishnica

Fushë KosovëPostuar: 16:16 / 11.04.2017

Ansambli "Zëri i Kosovës" i Fushë-Kosovës u kthye nga ‘Festivali Mbarëkombëtar i Këngës dhe Valles Shqipe’ që u bajt në Kishnicë.

Ky Ansambël u nderua me dy çmime: Çmimi “Ansambli më i kompletuar” dhe Leutrim Konjuhi ‘Valltari më i mirë’. Performanca e shkëlqyer e tyre mahniti të pranishmit në sallë.

/InfoKomuna/

Komente: 0 Dy filma nga Kosova kthehen me çmime nga Festivali i Tiranës 10:49 / 13.11.2017 Për skenarin më të mirë dhe për filmin më të mirë shqiptar u vlerësuan dy filma të bashkëfinancuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës, në ceremoninë përmbyllëse të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë.