Komente: 0 Derbi Drita-Gjilani zhvillohet në Prishtinë 16:06 / 22.09.2021 Klubi i futbollit, Drita, ka njoftuar se kryendeshjen e javës së gjashtë të Superligës, atë të përballjes me Gjilanin, do ta zhvillojë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.
PrishtinëKomente: 0 Prishtina prezanton Berishën 15:32 / 22.09.2021 Kampionia e Kosovës në futboll, Prishtina, ka prezantuar sulmuesin e njohur Besart Berisha. Në prezantim, sulmuesi më i mirë në histori të Superligës së Australisë, ka thënë se ka pasur dëshirën për të ardhur në Kosovë në dy vitet e fundit, por ka...
Komente: 0 Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tokio 13:14 / 26.07.2021 Nora Gjakova ka fituar medaljen artë në kategorinë deri në 57 kilogramë, duke shkruar kështu historinë për Kosovën, pasi është e dyta brenda garimit në këto Lojëra Olimpike që po mbahen në Tokio.
Komente: 0 Nora e Akili në garë për medalje olimpike 09:36 / 26.07.2021 E hëna mund të jetë një ditë historike për Nora e Akil Gjakovën. Dy xhudistët nga Peja janë në luftë për medalje në ngjarjen më të madhe sportive, Lojërat Olimpike.
MalishevëKomente: 0 Nis ndërtimi i fushës sportive në Bardh të Malishevës 17:11 / 26.05.2020 Në kuadër të realizimit të projekteve, e në veçanti në kuadër të rregullimit të infrastrukturës në shkollat e Komunës së Malishevës, sot ka filluar ndërtimi i fushës sportive në shkollën e fshatit Bardh. Këtë fushë, krahas...
Komente: 0 FFK-ja premton ndihmë par klubet në telashe 17:20 / 08.04.2020 Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur t’iu dalë në ndihmë klubeve të futbollit në vend, të cilat janë prekur financiarisht nga pandemia koronavirus. FFK-ja bën me dije se dëshiron që sezoni 2019/20 të rinisë por për këtë do të vendosë në...
FerizajKomente: 0 Ligji për Sposnorizimet, mundësi për gritjen e sportit në vend 15:25 / 04.03.2020 Gjatë ditës së sotme në Ferizaj, është mbajtur një takim nga përfaqësues të Komiteti Olimpik të Kosovës dhe ata të Administratës Tatimore të Kosovës, me klubet sportive të Ferizajt, shoqatat kulturore, OJQ-të dhe bizneset e këtij qyteti, ku u diskutua...