Komente: 0 Nora e Akili në garë për medalje olimpike 09:36 / 26.07.2021 E hëna mund të jetë një ditë historike për Nora e Akil Gjakovën. Dy xhudistët nga Peja janë në luftë për medalje në ngjarjen më të madhe sportive, Lojërat Olimpike.
MalishevëKomente: 0 Nis ndërtimi i fushës sportive në Bardh të Malishevës 17:11 / 26.05.2020 Në kuadër të realizimit të projekteve, e në veçanti në kuadër të rregullimit të infrastrukturës në shkollat e Komunës së Malishevës, sot ka filluar ndërtimi i fushës sportive në shkollën e fshatit Bardh. Këtë fushë, krahas...
Komente: 0 FFK-ja premton ndihmë par klubet në telashe 17:20 / 08.04.2020 Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur t’iu dalë në ndihmë klubeve të futbollit në vend, të cilat janë prekur financiarisht nga pandemia koronavirus. FFK-ja bën me dije se dëshiron që sezoni 2019/20 të rinisë por për këtë do të vendosë në...
FerizajKomente: 0 Ligji për Sposnorizimet, mundësi për gritjen e sportit në vend 15:25 / 04.03.2020 Gjatë ditës së sotme në Ferizaj, është mbajtur një takim nga përfaqësues të Komiteti Olimpik të Kosovës dhe ata të Administratës Tatimore të Kosovës, me klubet sportive të Ferizajt, shoqatat kulturore, OJQ-të dhe bizneset e këtij qyteti, ku u diskutua...
PejëKomente: 0 Majlinda Kelmendit i ngritet shtatore në vendin e lindjes 11:51 / 28.02.2020 Në qytetin e Pejës është bërë përurimi i shtatores së kampiones olimpike Majlinda Kelmendit. Majlinda është sportistja e vetme e Kosovës me medalje Olimpike. Ajo fitoi të artën në kategorinë -52 kg të xhudos në Lojërat Olimpike RIO 2016.
GllogocKomente: 0 Drenasi përfiton dy projekte për ndërtimin e palestrave sportive në shkolla 15:35 / 08.07.2019 Në ambientet e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), drejtori i Drejtorisë Komunale për Arsim (DKA) në Drenas sot u njoftua me procedurat për fillimin e punimeve për ndërtimin e palestrës sportive të financuar nga MAShT në vlerë prej 260,000€ në...