PodujevëKomente: 0 Gara në Podujevë, Hyseni 113 vota më shumë se Bulliqi 16:10 / 19.10.2021 Është duke vazhduar procesi i numërimit të votave në Komunën e Podujevës, ndërsa sipas të dhënave të Komisionit Qendror në këtë komunë ka mbetur pa u numëruar edhe një vendvotim.
GllogocKomente: 0 Sulmi fizik ndaj Xhavit Drenorit, policia jep detaje 16:00 / 19.10.2021 Policia e Kosovës ka konfirmuar se një sulm fizik ka ndodhur mes Xhavit Drenorit, kandidatit të Iniciativës Qytetare “Green për Drenas” dhe një personi tjetër.
GjilanKomente: 0 Haziri: Rikthim i madh i LDK-së, Gjilanin e fitoj pas balotazhit 14:37 / 18.10.2021 Lutfi Haziri shprehet i bindur se do ta vazhdojë mandatin e të parit të Gjilanit pas balotazhit. Kryetari aktual i komunës më të madhe në Anamoravë në një përgjigje për Gazetën Express tha se zgjedhjet e djeshme janë një rikthim i madh i LDK-së në Gjilan.