Digjet një pjesë e fabrikës së peletit në Kllokot

KllokotPostuar: 10:12 / 13.09.2017

Në rrethana ende të panjohura është përfshirë nga zjarri një pjesë e fabrikës së peletit në Kllokot.

Rasti ka ndodh gjatë ditës së djeshme, njofton Klan Kosova.

“Njësiti zjarrfikës ka dal në vend të ngjarjes dhe ka shuar zjarrin”, thuhet në raportin e Policisë.

Përveç dëmeve materiale nuk është raportuar për të lënduar.

Komente: 0 Çka premtuan kandidatët në balotazh për përfaqësimin gjinor? 13:20 / 17.11.2017 Në raundin e parë të debateve për kryetar komune, shumica e kandidatëve kanë dhënë premtimet e tyre se nga sa drejtori do t’ua besojnë grave për udhëheqje e disa të tjerë nuk kanë dhënë shifra të sakta për këtë.
Komente: 0 Tahiri: Të largohet balotazhi 09:43 / 17.11.2017 Besnik Tahiri, ekspert i pushtetit lokal në Rubikon të KTV-së, insistoi në nevojën për ndryshim te sistemit për zgjedhje lokale në vend.
SuharekëKomente: 0 Asllanaj premton dyfishim të numrit të të punësuarve në Suharekë 13:46 / 17.11.2017 I bindur se qytetarët e Suharekës do ta mbështesin edhe për një mandat qeverisës, kryetari aktual i kësaj komune nga radhët e LDK-së, Sali Asllanaj ka vendosur që garës për balotazh t’i hyjë pa bërë koalicion me ndonjë subjekt tjetër.