Arrestohet një person për vjedhje të stolive të arit

GraçanicëPostuar: 10:15 / 18.09.2017

Policia njofton se ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se person të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur stoli ari dhe 100€ para.

Njësia policore ka arrit të arrestojë të dyshuarin mashkull K/Shqiptar dhe gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij i janë gjetur dhe konfiskuar sasi e konsiderueshme të stolive të arit dhe disa orë dore, transmeton InfoKomuna.

Sipas Policisë, rasti ka ndodhur të premten në fshatin Uglar të Graçanicës, në ora 20:50.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /InfoKomuna/
 

GllogocKomente: 0 Lladrovci, homazhe tek varri i Heroit të Kosovës, Shaban Polluzha 11:06 / 21.02.2018 Në shënimin e 73-vjetorit të rënies së Heroit të Kosovës, Shaban Polluzha, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtor ka bërë homazhe tek varri i tij në fshatin Polluzhë të Drenasit, me ç’rast ka vendosur buqetë lulesh.
MalishevëKomente: 0 Komuna e Malishevës informohet me programin e organizatës gjermane "HELP" 14:38 / 21.02.2018 Nënkryetari i Komunës së Malishevës, Hajdin Berisha dhe shefja e kabinetit të kryetarit, Blerta Krasniqi, kanë pritur sot në takim Shqipe Breznicën, koordinatore e programit të organizatës gjermane "HELP", program i cili financohet nga Ministria e Punëve të Jashtme të...
KamenicëKomente: 0 Kamenica emëron drejtorët e rinj, këta janë emrat 13:44 / 21.02.2018 Kryetari i ri i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, i cili garoi nga Vetëvendosje por që dha dorëheqje nga partia pas përçarjeve brenda VV-së, ka emëruar drejtorët e rinj komunal.