Graçanica detyrohet t'ua paguajë afro 400 mijë euro 2 kompanive

GraçanicëPostuar: 13:37 / 07.04.2017

Shumë të madhe janë detyruar të paguajnë komunarët e Graçanicës për pagesat e dhunshme sipas nenit 39.2 të Ligjit të menaxhimit të financave publike dhe përgjegjësitë (LMFPP).

Janë 358 mijë e 695 euro, të cilat Komuna e Graçanicës është detyruar t’i paguajë gjatë vitit 2016.

Siç thuhet në raportin financiar për vitin që shkoi, në të cilin zyrtarët komunalë i kanë lejuar qasje “Kohës Ditore”, këto mjete u janë paguar dy kompanive.

FerizajKomente: 0 LDK-ja e Ferizajt kundërshton ndërrimin e lokacionit për varreza 11:54 / 15.05.2018 Komiteti për Politikë e Financa ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën janë diskutuar një varg pikash të rendit të ditës, ndërkaq në mesin e tyre është diskutuar dhe miratuar edhe për ndërrimin e lokacionit për varrezat e qytetit, shkruan sot “Koha...
KlinëKomente: 0 Klina realizon katër projekte me mjetet e DEMOS-it 09:58 / 16.05.2018 Komuna e Klinës sivjet është shpërblyer nga programi DEMOS i organizatës zvicerane “HELVETAS-Swiss Intercooperation”, për performancën e treguar më 2016, me 75 mijë euro.
PrizrenKomente: 0 Nën kanosjen e armës, rrëmbehet një person në Prizren 13:04 / 21.05.2018 Pas mesnate, rreth orës 01:20 minuta, në rrugën “Turgut Ozal” në Prizren ka ndodhur rrëmbim i një personi. Me këtë rast Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar.