Komuna e Graçanices,i kthen në gjelbërim deponitë e mbeturinave

GraçanicëPostuar: 11:01 / 20.09.2016

Komuna e Graçanices, po tregohet e përkushtuar në aspektin e krijimit të një ambienti të pastër për qytetarët e saj.

Së fundmi,  vetëm brenda një periudhe  tre ditore, ka arritur që nga një deponi tmerruese të  krijoj ambient të volitshëm per gjelbërim te mëtutjeshëm te fushave.

Pakkush nga banorët ka mundur ta marr me mend që ajo hapësirë të lirohej aq shpejt nga mbeturinat e grumbulluara.

Ky angazhim, në fakt e  ka bere këtë komunë  të fitojë shumë donacione ndërkombëtare dhe grante qeveritare.

PodujevëKomente: 0 Katër persona përfshihen në rrahje në Podujevë 11:33 / 21.05.2018 Policia njofton se pas një zënke janë rrahur në mes veti katër persona. Gjatë kontrollit tek njëri prej tyre është gjetur dhe konfiskuar një shufër gome.
MalishevëKomente: 0 Investitori italian interesohet për hapjen e një fabrike në Malishevë 09:11 / 18.05.2018 Sipërmarrësi italian, Pierpaolo Cavaglieri, i njohur për kultivimin e bimëve bujqësore që përdoren në industrinë e ushqimeve, përkatësisht ëmbëlsirave, ka vizituar dje Komunën e Malishevës, ku është takuar me nënkryetarin e komunës, Hajdin Berisha dhe...
Komente: 0 BIK: Agjërimi i Ramazanit fillon më 16 maj 11:20 / 14.05.2018 Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), përmes një komunikate për media ka njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i Madhëruar i Ramazanit fillon ditën e mërkurë më 16 maj 2018.