Jashari e konsulli Rrecaj flasin për zhvillimet e përgjithshme komunale

SkënderajPostuar: 12:37 / 13.02.2018

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, priti në takim konsullin në Cyrih, Visar Rrecaj. Në këtë takim u diskutua për zhvillimet e përgjithshme komunale, planet dhe prioritetet.

Po ashtu, konsulli Rrecaj, shprehu mundesinë e bashkëpunimit, që të ardhmen të ketë vizitë në Zvicër nga kryetari i Komunës së Skenderajt, për të promovuar mundësitë zhvillimore që ofron Komuna e Skenderajt.

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, e falënderoi për vizitën dhe bashkëpunimin.  /InfoKomuna/

PodujevëKomente: 0 Podujeva bëhet me spital të ri 12:11 / 24.05.2018 Qytetarët e komunës së Podujevës tani e tutje do mund të marrin shërbime mjekësore në spitalin e këtij qyteti. Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Agim Veliu në llogarinë e tij në ‘Facebook’.
Komente: 0 Moti gjatë 5 ditëve të ardhshme 09:43 / 24.05.2018 Edhe ditëve në vijim temperaturat e ajrit do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet do të sillen nga 10 deri në 13 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 22 deri në 25 gradë celsius.
FerizajKomente: 0 Komuna e Ferizajt sqaron rreth ndërtimit të spitalit rajonal 09:00 / 24.05.2018 Komuna e Ferizajt ka sqaruar rreth ndërtimit të spitalit rajonal, duke thënë që Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor (MMPH) ka kërkuar vetëm harmonizimin e vendimit të Kuvendit për parcelën ku do të ndërtohet Spitali i ri Rajonal.