Junik, zyrtarizohet Kryetari i ri dhe Kryesusi i Kuvendit

JunikPostuar: 11:17 / 14.12.2017

Është mbajtur mbledhja inauguruese e kuvendit komunal të Junikut , ku janë betuar kandidatët e rinj të kuvendit.

Gjithashtu betimin e beri edhe Kryetari I Komunës së Junikut z. Agron Kuçi për mandatin e tretë, i cili pos betimit zyrtar theksoj se do të punoj me përkushtim të lartë që Juniku të këtë zhvillim ekonomik, zhvillimin e turizmit, bujqësisë, arsim cilësor etj, përcjell InfoKomuna.

Më pas është bërë edhe zgjedhja e Kryesuesit të Kuvendit ku z. Muharrem Krasniqi nga radhët e AAK-së fitoj ndaj kandidatit tjetër nga radhët e LDK – së z. Tahir Isufaj.

/InfoKomuna/

PodujevëKomente: 0 Podujeva bëhet me spital të ri 12:11 / 24.05.2018 Qytetarët e komunës së Podujevës tani e tutje do mund të marrin shërbime mjekësore në spitalin e këtij qyteti. Kështu ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Agim Veliu në llogarinë e tij në ‘Facebook’.
RahovecKomente: 0 Regjistrohet pasuria jo-financiare e Komunës së Rahovecit 15:46 / 24.05.2018 Njërin ndër vendimet e para të nënshkruar nga ana e kryetarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka qenë vendimi për formimin e komisionit për regjistrimin e pasurisë jo-financiare në komunën e Rahovecit.