Mbi 5 mijë euro i kushton inventarizimi i një drejtorie Komunës së Leposaviqit

LeposaviqPostuar: 22:37 / 16.11.2016

Komuna e Leposaviqit, që gjendet në veri të vendit, ka dhënë kontratë për inventarizimin e Drejtorisë për Arsim dhe Shkencë. Ky tender atyre i ka kushtuar me 5,650 euro.


Sipas njoftimit për kontratë në faqen e Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, ata kanë kërkuar që të furnizohen me:
“Tavolina për zyrë - 5 copë, Rrëshqitje mbathje me tre mbathje - 5 copë, Kabinete arkivore 2 copë., dollap korridori për 4 copë, tryezë konference 1 copë,raft TV 1 copë, arkiv kabineti të metalit 1 copë, kabineti Office 1 copë, lëkurë kolltuk 1 copë, karriga për zyra 5 copë, karriga konference 8 njësi, maska për radiator 4 copë, perde zhvesh 4 copë”, thuhet në njoftimin e KRPP-së, transmeton Koha.net.

E të gjitha këto kanë kushtuar me 5,650 euro, nga 5,700 euro, sa i kishin planifikuar në fillim kjo komunë.

Tenderi është fituar nga kompania “S&S 028 d.o.o.” nga Zveçani.

PrizrenKomente: 0 Nën kanosjen e armës, rrëmbehet një person në Prizren 13:04 / 21.05.2018 Pas mesnate, rreth orës 01:20 minuta, në rrugën “Turgut Ozal” në Prizren ka ndodhur rrëmbim i një personi. Me këtë rast Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar.
MitrovicëKomente: 0 Nxënësit rrezikohen nga shembja e shkollës në Mitrovicë 10:22 / 21.05.2018 Nafije Rexha, mësimdhënëse e klasës së tretë, sa herë bie zilja e shkollës, del në korridor për t’u kujdesur për nxënësit, pasi ka frikë që numri i madh i nxënësve mund të ndikojë në shembjen e katit të dytë të shkollës.