Rrokulliset traktori, lëndohen tre persona

NovobërdëPostuar: 11:11 / 13.10.2017

Policia e Kosovës njofton se i dyshuari mashkull k/serb derisa ishte duke drejtuar traktorin, dyshohet nga pakujdesia ka dalë nga rruga dhe për pasojë lëndime kanë pësuar vetë drejtuesi dhe dy pasagjerë meshkuj K/Serbë.

Të lënduarveu është ofruar tretman mjekësor në spitalin rajonal në Gjilan, ndërsa njëri ngapasagjerët është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, përcjellInfoKomuna.

SipasPolicisë, rasti ka ndodhur dje (e enjte) në fshatin Bushincë të Novobërdës, nëora 9:00.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori.

 
IstogKomente: 0 Tri vajza vdesin në një aksident në Istog 10:24 / 20.02.2018 Tre persona kanë vdekur në një aksident që ka ndodhur mbrëmë në magjistralen Istog - Pejë. Shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë humbja e kontrollit të njërës nga veturat
PodujevëKomente: 0 Komuna e Podujevës dhe USAID-i me projekte të reja në bujqësi 16:39 / 20.02.2018 Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, zhvilloi një takim me drejtorin e USAID-it, James Hope, drejtorin e programit AGRO, Mark Wood, përfaqësuesit e shoqatës “Mjedra e Llapit”, pronarin e Qendrës Grumbulluese “Laberion”, Bashkim Osmani dhe me Brock Bierman -...
Komente: 0 Nga një muaj paraburgim falsifikuesve të lejeve për armëmbajtje 13:26 / 20.02.2018 Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.R për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit...