Zyra e ofiqarisë prej tetë vjetësh jofunksionale

ObilicPostuar: 12:25 / 19.01.2018

Objekti i Zyrës së vendit në fshatin Mazgit i Poshtëm i Obiliqit pothuajse është shkatërruar pa ofruar asnjë ditë shërbimet e ofiqarisë për banorët e këtushëm. Aty janë vjedhur dyer e dritare, ndërsa edhe muret e kulmi janë dëmtuar shumë.

Duket se asgjë nuk ka shkuar mirë me këtë objekt të ndërtuar para disa vjetësh nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, shkruan sot Koha Ditore.

Banorët thonë se fillimisht, pas përfundimit të tij, punëkryesi kishte ardhur dhe ia kishte hequr të gjitha dritaret, pasi ministria nuk ia kishte dhënë mjetet.

Ndërsa pasi ishin bërë pagesat, ai i kishte vendosur prapë dritaret. Por tashti objekti sërish ka mbetur pa dritare e dyer, pasi të gjitha, pos kornizave, i janë marrë nga persona të pandërgjegjshëm.

Banorët shprehen se do të ishte mirë sikur të funksionalizohej, në mënyrë që të mundë të pajiseshin me dokumente pas pasur nevojë të shkojnë në objektin komunal në Obiliq. Një banor që nuk deshi t’i përmendej emri, thotë se aty natën rrinë lloj-lloj personash nga të cilët nuk ndiejnë siguri.

Komente: 0 Në Kosovë mot kryesisht me vranësira, mundësi për borë 11:12 / 18.01.2019 Gjatë ditës së premte dhe në fundjavë nga Atlantiku do të depërtojë një vorbull ciklonike mbi Itali, që në ditët e fundjavës do të shtojë vranësirat dhe nuk përjashtohet edhe mundësia për reshje shiu dhe bore, ndërsa në vise malore vetëm...
SkënderajKomente: 0 Në Skenderaj identifikohet një viktimë e trafikimit, një i arrestuar 11:28 / 18.01.2019 Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media bëri të ditur se Njësia e antitrafikimit me qenie njerëzore (DhTQNJ) në Mitrovicë, më datën 17 janar 2019 ka realizuar një urdhërkontroll në dy lokacione të caktuara në rajonin e Mitrovicës, konkretisht në...
DeçanKomente: 0 Tentoi ta vriste, dënohet me dy vjet burgim 16:20 / 18.01.2019 Departamenti për Krime të Rënda ka ka shpallur fajtor dhe e ka gjykuar me dënim me burgim në kohëzgjatje prej dy vite të pandehurin e Sh.H, në të cilin dënim i llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim.