Në fshatin Nëpërbisht po investohet në përmirësimin e infrastrukturës rrugore

SuharekëPostuar: 10:38 / 08.09.2017

Qindra metra trotuare po ndertohen në fshatin Nëpërbisht të komunës së Suharekës, e domosdoshme kjo për qarkullimin e lirshëm të banorëve të fshatit e sidomos nxënësit e shkollës.

Kryetari Asllanaj sot inspektoi punimet në këtë fshat, me ç'rast u nda i kënaqur me dinamiken e punimeve, të kënaqur ishin edhe banorët e fshatit, e me theks të veqantë falënderuan kryetarin për zgjerimin dhe shtruarjen me kubëza të rrugës "Qyteti" si dhe pastrimin e shtratit te lumit./InfoKomuna/

Komente: 0 Dita e dytë e fushatës 08:55 / 22.09.2017 Sot vazhdon dita e dytë e fushatës parazgjedhore, ku subjektet politike do ta prezantojnë programet nëpër komuna, kandidatët për kryetar dhe ata për asambletë komunale.
PrishtinëKomente: 0 Selim Pacolli: Rritja e perspektivës për të rinjtë, prioritet i imi 16:52 / 22.09.2017 Në kuadër të vizitave që kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AKR-së, Selim Pacolli, po bënë nëpër lagjet e Kryeqytetit, sot ka vizituar disa nga familjet e lagjes “Kodra e Trimave”, ku u prit nga disa nga familjet më të mëdha në...
Komente: 0 Zgjedhjet lokale mund të kushtojnë deri në 10 milionë euro 08:42 / 22.09.2017 Organizimi i zgjedhjeve lokale në Kosovë pritet t’i kushtojë buxhetit të vendit hiç më pak se 10 milionë euro, duke përfshirë këtu edhe balotazhin pasi pak kryetarë kanë gjasa të zgjidhen në rundin e parë.